Skip to main content

Silvestr 2023

By 17. 11. 20235 ledna, 20242023, Akce, Proběhlé akce
od do
Naplánovaná událost 2023 Akce Proběhlé akce

Na konci roku 2024 se téměř stovka mladých lidí různého věku rozhodla prožít Silvestr v Příchovicích. Program byl plný setkání se zajímavými hosty. Navštívili nás manželé Novákovi a mluvili o vztazích, chození a předmanželské čistotě. Přijela k nám paní doktorka Marie Svatošová a hovořila s námi o tom, jak Bůh působil v jejím životě. Další vzácnou návštěvou byl Náčelník, tedy pan Miroslav Nevrlý. Do besedy s ním se mladí zapojili pokládáním otázek a přednesem úryvků z jeho knih.

Nechyběli už tradiční části příchovického Silvestra. Vydali jsme se na pouť do Betléma. Doprovázeli jsme Josefa s Marií a uvažovali nad tím, proč jim nikdo neposkytl místo v domě. Toto rozjímání nás vedlo i k úvaze, proč my sami často nepřijímáme Ježíše do svého života. Nebyla nouze ani o zábavu. Tradičně se uskutečnila hra Salaš, složená z disciplín, které musí správný pastuška ovládat.

Celé vánoční prázdniny vyvrcholily silvestrovským večerem plným fantastických scének, vynikajících vstupů režie, dobrého jídla i společného sdílení a modlitby. Do nového roku 2024 jsme vstoupili v tichu, které vyústilo do radostného zpěvu Bože, chválíme tebe, následovanému českou a slovenskou hymnou.